Archangel – motocykl jako umělecké dílo

Čec 12, 2016 Auto Moto

Designer Asama Hashmy (přezdívaný také Alli) vytvořil motocykl, jaký se nevidí každý den. Ačkoliv mnoho lidí si motorkáře spojuje spíše s výjevy z pekel, Alli se rozhodl dát svému motocyklu vzhled nebeského chrámu. Jedná se o vskutku umělecké dílo, které je hodné světových galerií. Tyto obrazce na motocyklu přitahují pozornost lidí.

Archangel je zdoben technikou airbrush, která by dle názoru pana Asama Hashmyho (Alliho) měla být uznávanou uměleckou tvorbou, která může oslovit každého. Nejen motorkáře, ale i širokou veřejnost, neboť vytvořené obrazy v nás mohou vzbudit různé emoce.

Téma, které si Asama Hashmy pro své „plátno“ vybral, je spjato s jeho celoživotním příběhem. Alliho dětství bylo plné válek, ve kterých zemřelo mnoho lidí a spoléhat se na svého strážného anděla bylo to jediné, co většině lidí zbývalo. Alli byl nejspíš právě jedním z těch šťastlivců, nad kterými zřejmě anděl strážný držel ochrannou ruku a umožnil mu emigrovat do Polska a později se usadit v Čechách.

Archangel by nám měl připomínat naději, kterou máme i v těch nejtěžších dobách. Ani sápající se démoni, vyobrazení na blatníku, nemohou sílu Archangela ohrozit. Již na první pohled to není jen obyčejná motorka, ale každého zaujme. Výjev andělů je něco, co může v lidech vzbuzovat rozporuplné pocity. Něco, co se k motorkářům absolutně nehodí, ale přitom k Allimu jasně patří.

Silný stroj s motorem Ultima 100 cui si Asama Hashmy přivezl z Ameriky a pomocí tuningu mu dal sílu ještě větší. Archangel na sebe dokáže upozornit již z opravdu velké dálky. Nejprve uslyšíte silný zvuk a poté řítícího se anděla, který Vám vezme dech. Nápad, který vznikl v hlavě Alliho, převedl do reality pomocí airbrush Petr Pokorný, který s Allim spolupracoval již dříve. Spojením těchto dvou géniů vzniklo něco naprosto neopakovatelného. Pekelný stroj s nebeskou tváří.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

SEOlight.s.ro, Suchdol 220, www.seolight.cz, michal.kuchar@seolight.cz, tel: 724761988