Autoškolu nevybírejte podle ceny. Na co si dát pozor?

Říj 29, 2016 Auto Moto, Novinky

Z dlouhodobých průzkumů vyplývá, že se většina lidí při výběru autoškoly řídí především podle ceny. Nejnižší nabídka vyhrává a na kvalitě výuky už tolik nezáleží. Je to i váš případ? Přestože možná nemáte peněz nazbyt, měli byste přihlížet i k jiným kritériím. Obecně totiž platí, že cena koresponduje s celkovou úrovní instituce. Nejlevnější autoškola z vás dobrého řidiče neudělá, a navíc se může výrazně prodražit netransparentním přístupem (poplatky, o kterých jste neměli tušení) nebo tak, že budete opakovaně skládat zkoušky.

Proč na řidičáku nevyplácí šetřit?

Šetřit na autoškole se vám rozhodně nevyplatí. Jedná se o úsporu na naprosto nesprávném místě – od levného výcviku nemůžete čekat kvalitu. Nemělo by vám jít jen o řidičský průkaz, ale spíše o získání praktických dovedností. Častým nešvarem levných autoškol je šizení na délce výukových hodin. Většinou nemají ani trenažéry ani dobře vybavenou učebnu. Nízká cena řidičského průkazu tyto položky nezahrnuje.

Ještě horší je situace, kdy nízká cena kurzovného není konečná a na zkoušky se čeká i několik měsíců. Seriózní autoškoly nemají potřebu lákat zákazníky na nejnižší ceny. Upřednostňují kvalitu a poskytují žákům prvotřídní výuku se vším všudy.

superpromotor-eu_autoskolaking_cz_01

Chtějte instruktora, který se vám bude věnovat

Lektora byste si měli vybrat sami. Zeptejte se ho na praxi a nenechte se zmást prvním dojmem. Někdy je lepší přísnější učitel se zodpovědným přístupem než kamarádský, ale nepříliš zkušený instruktor. Přesto by vám měl „sednout“. Zároveň trvejte na tom, abyste výuku absolvovali pouze s jedním instruktorem, který vás zná blíže a může lépe posoudit váš pokrok.

Vyžadujte výcvikové auto na úrovni

Důležitým aspektem je vozový park. Předem se seznamte s vozidly, se kterými se v dané autoškole jezdí. Výcviková auta by měla být moderní a v perfektním technickém stavu. Ne nadarmo se říká, že právě vozový park je vizitkou každé autoškoly.

superpromotor-eu_autoskolaking_cz_02

Chcete mít jistotu, že za své peníze dostanete odpovídající kvalitu výuky? Dobrou volbou je populární Autoškola Praha King.