Jak použité vysokozdvižné vozíky usnadní manipulaci s těžkými břemeny

Lis 21, 2017 Novinky

Potřebujete často přepravovat objemné náklady? Manipulujete s náklady, u kterých je ruční práce nemyslitelná? Vysokozdvižné vozíky s nosnými vidlemi a širokou škálou přídavných zařízení jsou pro vás v takovém případě tím správným pomocníkem. Zájem roste o použité vysokozdvižné vozíky, které nabízí cenově ideální řešení pro mnohé české soukromníky a malé nebo střední firmy.

Kouzlo použitých vysokozdvižných vozíků

Vysokozdvižné vozíky, které už mají nějakou tu práci za sebou, jsou velmi výhodnou, a tedy i žádanou skladovou technikou. Jejich cena se odvíjí od stáří a množství již vykonané práce, to, že bude nižší než u nových zařízení, je však jisté. Mimo to disponují tyto vozíky i možností levnějšího nákupu náhradních dílů a spolehlivé servisní opravy. Pravděpodobnost, že ji v budoucnu budete potřebovat, je vyšší než u nových typových řad, výše zmíněné přínosy ji však zcela vyvažují.

Nejprve pronájem VZV, poté koupě

Při vašem podnikání se můžete dostat i do situace, kdy využití vysokozdvižného vozíku budete vyžadovat pouze dočasně či jednorázově. V takové chvíli se vám vyplatí poohlédnout se po bazarovém VZV a zapůjčit si jeden z vysokozdvižných vozíků na konkrétní dobu. Pokud zjistíte, že vás výhody vysokozdvižného vozíku oslovily natolik, že jejich služeb budete využívat pravidelně, můžete přistoupit k jejich nákupu. Pronájem VZV je však vhodným prvním krokem.

Jaký vysokozdvižný vozík si vybrat?

Kromě dělení na nové, repasované či bazarové se při výběru vysokozdvižného vozíku můžete řídit i jeho typem. Dle způsobu pohodnu se rozlišují:

  • Elektrické vysokozdvižné vozíky
  • Plynové vysokozdvižné vozíky
  • Dieselové vysokozdvižné vozíky

Každá z těchto tří variant vám přinese své benefity. Elektrické vozíky se vyznačují tichým a čistým chodem, plynové nízkou cenou pohonných hmot a sáhnete-li po dieselovém řešení, můžete se těšit na bezpečnou práci s vysokým výkonem především v otevřených prostorách.
Na vysokozdvižný vozík je možné nasadit přídavná zařízení, která vytvoří z jediného stroje multifunkční kus manipulační techniky.
Mezi české značky VZV patří Desta, jedná se o oblíbený stroj pro jeho jednoduchou sestavitelnost a obnovitelnost náhradních dílů. Zahraniční značky Linde či Jungheinrich nabízí vysokou kvalitu strojů, která však zároveň znamená zvýšené náklady při servisních prohlídkách stroje či technických kontrolách.