Jsou starší vozy Škoda spolehlivé? ADAC má jasno

Úno 05, 2018 Novinky

ADAC není ledajaký autoklub, ale uznávaná autorita, kterou většina motoristů bere vážně. Ale jak jsou na tom podle komisařů české vozy se spolehlivostí? Z velkého přehledu spolehlivosti 125 modelů aut zveřejněného v roce 2016 vyplynuly zajímavé informace také o škodovkách vyrobených v letech 2006 až 2013.

Podkladem rozsáhlého vyhodnocení spolehlivosti byly údaje od „žlutých andělů“? Kteří v roce 2015 pomohli 2,4 milionům motoristů. Ze zprávy ADAC vyplynulo, že nejspolehlivější vozy mají na kapotě emblémy německých automobilek. Tedy vyjma značky Opel, ta se společně s francouzskými vozy a automobily značky FIAT objevila na nejhorších pozicích.

Co se týče škodovek, většina modelů získala pěknou dvojku. Některé modely zabodovaly a objevily se mezi nejspolehlivějšími vozy. Jeden se s trojkou propadl k průměrům. Autorizovaný autoservis Škoda Autotrio Praha však připomíná, že v praxi je rozhodující svědomitý přístup majitele vozu. Auta, o která je řádně pečováno, jsou obecně mnohem spolehlivější. Výrobní vady se projevují jen zřídkakdy.

superpromotor.eu_autotriopraha_cz_01

Jako nejčastější příčinu nepojízdnosti vozu uvedli žlutí andělé vybitou baterii. Akumulátor je příčinou třetiny z celkového počtu poruch a nejvíce na něj trpí auta stará šest až sedm let. Servis Škoda Praha doplnil, že právě v tomto období končí životnost první autobaterie.

Velmi častou příčinou výjezdů techniků z ADAC jsou také poruchy řídící jednotky motoru. Tu si však běžný motorista zkontroluje jen těžko.

superpromotor.eu_autotriopraha_cz_02

Jistě vás zajímá, která škodovka se umístila jako nejméně spolehlivá. Ačkoliv na ni majitelé obvykle nedají dopustit, statisticky jde o předchozí generaci Škody Superb. Právě ta se stala jediným „trojkařem“ v hodnocení ADAC.