Motor Show & Grand Prix v Turíně se zúčastní FCA

Říj 01, 2015 ALFA ROMEO, FIAT, LANCIA, Značky

Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Abarth a Jeep budou součástí neobyčejné akce v Turíně. Autosalon v prvním italském veřejném parku nabídne přehlídku historických vozidel, z nichž některé v neděli absolvují spanilou jízdu do zahrad Reggia di Venaria.

turin-lancia (1)

Akce inspirovaná každoročním festivalem rychlosti v Goodwoodu (Velká Británie) a dalšími podobnými událostmi vyniká svou dvojí povahou. Za prvé, představuje příležitost pro přední výrobce automobilů předvést své nejnovější produkty v nejstarší italské veřejné zahradě v Turíně. Vstup bude pro návštěvníky zdarma od čtvrtka do neděle, a to od 10:00 do 24:00 hodin. Akce vyvrcholí průvodem v neděli 14. června, kdy se nejprestižnější modely jednotlivých značek seřadí a společně vyrazí na 15 km dlouhou cestu z centra Turína na Venaria Reale Castle.

Alfa Romeo

Zcela v souladu se svými zvyklostmi uspořádala Alfa Romeo svou expozici s vysoce silným vizuálním dopadem. Představí zde čtyři modely současné produkce: supersporty 4C Coupé a 4C Spider a speciální série Giulietta Sprint a MiTo Racer.
Nespornými hvězdami expozice Alfy Romeo budou modely 4C Coupé a otevřená verze 4C Spider, která byla v regionu EMEA představena během mezinárodního autosalonu v Ženevě. Obě verze 4C vyjadřují stejnou sportovní podstatu značky kombinující dechberoucí styl a výjimečný výkon. Nejlepší technologie které využívá vůz jsou odvozené ze světa závodění. Pozoruhodný je monokok z uhlíkového kompozitu i významné využití hliníku a kompozitních materiálů pro karoserii, jako i výkonová hmotnost vozu dosahující méně než 4 kilogramy na 1 k. Výkon přímovstřikového přeplňovaného čtyřválce umístěného před zadní nápravou 240 k se na silnici přenáší přes zadní kola. Vůz dosahuje stejného výkonů jako supersport, a sice nejvyšší rychlosti 257 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy, příčného přetížení 1,1 g a zpomalení při brzdění 1,25 g.

 

Fiat

Ve světlech reflektorů se objeví také řada vozidel značky Fiat určených pro různorodou klientelu, to znamená různého věku a povahy, avšak zaměřující se na funkčnost a atraktivní italský design. K vidění bude Fiat 500X, nový crossover značky, který je skvělým vyjádřením stylu a podstaty italského designu, komfortu, výkonu a nepřetržitého spojení se světem. Verze Cross Plus kombinuje vytříbený styl a výbavu na vrcholu nabídky. Tuto dokonalost nalezneme také pod kapotou a po stlačení tlačítka Start. Kompletní bezklíčová technologie umožňuje nastartovat pružný vznětový přeplňovaný motor 2.0 Multijet o výkonu 140 k, který je kombinován s devítistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

 

K vidění v Turíně bude také Panda K-Way, nová funkční a barevná speciální série vytvořená ve spolupráci s předním výrobcem nepromokavého oblečení. Její osobitý vzhled posilují detaily v titanovém odstínu a čtyři barevné varianty pro kryty zrcátek a kol.  Tyto detaily dodávají vozu dotek preciznosti.

 

Lancia

Lancia, značka, která byla vždy synonymem elegance, inovací a pozornosti k ženské části zákazníků, nemůže na takové události chybět. Model Ypsilon, který oceňují především italské ženy, slaví letos své třicáté narozeniny. Na výstavě Valentino se představí dvě speciální série – Ypsilon ELLE a Ypsilon ’30th Anniversary. První vychází ze spolupráce se stejnojmenným časopisem. O osobitost a nekonvenčnost modelu se starají speciální barvy a precizně zpracované stylistické detaily, jako jsou tmavě chromované doplňky, 15palcová litá kola s diamantovou povrchovou úpravou nebo 16palcová litá kola v odstínu Cipria a nakonec exkluzivní grafika na sloupcích karoserie. V interiéru zaujme speciální čalounění v kombinaci kůže a alcantary, které dokonale vyjadřuje eleganci značky Lancia. Vozidlo je koncentrátem módy a elegance a je ideální pro rafinované ženy, mezi něž nepochybně patří i čtenářky magazínu ELLE.

turin-lancia (2)