Nová Škoda Superb – dynamicky prostorné kombi

Zář 07, 2015 ŠKODA, Značky

Chvilku po světové premiéře nového vozu ŠKODA Superb 4×4 2016 představuje český výrobce svou vlajkovou loď ve variantě kombi. Varianta liftback i kombi se posouvá z hlediska techniky a designu na novou úroveň. Nová ŠKODA Superb Combi 4×4 ztvárňuje emocionální sílu značky a působivě převádí expresivní design liftbacku do karoserie kombi střední třídy: moderní, emocionální, dynamický a zároveň elegantní. Díky technologii MQB se mladoboleslavským vývojářům navíc povedlo ještě dále zlepšit využití velkorysého prostoru, který vzbuzoval obdiv již u předchůdce.

skoda-superb-kombi (1)

​„Nová ŠKODA Superb Combi bílá ztvárňuje všechny stěžejní hodnoty značky. Je praktická a prostorná jako nikdy předtím,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Svým emocionálním vzhledem podtrhuje naše vlajková loď ve variantě kombi nároky automobilové střední třídy a dokazuje inženýrské a designérské kompetence značky. Dynamický, téměř sportovní vzhled tak rozšiřuje nabídku v automobilové střední třídě variant kombi. Dokonalým propojením estetiky a funkcionality, doplněným inovativní technikou MQB, si získá nová ŠKODA Superb Combi 2016 nadšení zákazníků pro model i značku,“ dodává Vahland.

Již od samého počátku oceňují majitelé vozů ŠKODA Superb 4×4 a ŠKODA Superb RS Combi sladěný celkový koncept v podobě mimořádně velkorysé nabídky prostoru, nadčasově elegantního designu, moderní, osvědčené techniky, špičkového komfortu, maximální bezpečnosti a funkčnosti a velice příznivého poměru ceny a užitné hodnoty. „Naše vlajková loď se v minulých letech díky svým mimořádným kvalitám velmi dobře zavedla,“ říká člen představenstva za oblast prodeje a marketingu Werner Eichhorn. „Na tomto úspěchu hodláme stavět i nadále. Navíc bychom rádi zaujali i další zájemce o koupi nového automobilu této kategorie. Proto jsou nový Superb a nový Superb Combi ve všech ohledech ještě lepší než jejich předchůdci,“ dodává Eichhorn.
Verzi kombi nabízí výrobce pro svůj vrcholný model ŠKODA Superb od roku 2012. Dosud dodala automobilka z Mladé Boleslavi svým zákazníkům více než 200 000 vozů ŠKODA Superb Combi 2010. To odpovídá asi 35% podílu na prodeji celé řady Superb ve zmíněném období.

Designová revoluce značky ŠKODA pokračuje

ŠKODA Superb Combi 2013 svým novým designem dokládá emocionální sílu značky. Designový jazyk značky ŠKODA nyní vyzařuje suverenitu, dynamickou eleganci a vyvážené proporce. Zároveň se model v nové generaci představuje s ještě vyšší funkcionalitou a větší prostorností. Výsledkem je perfektní symbióza tvaru, funkce a techniky.

Dynamickou eleganci vyzařuje také boční pohled. Silueta působí elegantním, stylovým a velmi kompaktním dojmem. Emocemi nabitého celkového dojmu je dosaženo využitím dlouhého rozvoru a kratšího předního převisu či uplatněním svažující se linie střechy a výrazně skloněného zadního okna. Napětí umocňuje ostrá, vysoko umístěná Tornádo linie, jejíž efekt zesiluje pod ní probíhající tzv. „Wing line“. Oba prolisy se zásadním způsobem podílí na působivé hře světla a stínu na povrchu karoserie. K celkovému exkluzivnímu výrazu vozu důležitou měrou přispívají velkoryse dimenzovaná kola výrazné linie podběhů.
Příď vozu na první pohled vyzařuje sílu a sebevědomí. Výrazná maska chladiče, široké a ostře řezané světlomety a jasně členěná, níže protažená architektura přídě opticky přidávají vozu na šířce. Výrazná maska s mřížkou chladiče a logem značky umístěném na středu kapoty motoru zvýrazňuje centrální část přídě modelu Škoda Superb Combi 2014. Kapotu charakterizují výrazné prolisy. Sílu a dynamiku podtrhuje dvojice prolisů probíhající od předních sloupků ke středu vozu.

Sebevědomá a výrazná je i záď nové generace modelu ŠKODA Superb Combi automat. Také zde je kladen důraz na horizontálu, díky které vůz působí zezadu velmi robustně. Linie jsou výrazné a čisté. Dvoudílné, široké a ostře řezané zadní svítilny jsou standardně vybaveny technikou LED a opět se v nich uplatňuje pro značku ŠKODA typický světelný pruh ve tvaru písmene C. Brilantním detailem koncových svítilen jsou krystalické elementy. Záď vozu navíc zvýrazňuje ostrý horizontální prolis pátých dveří.

Designové prvky exteriéru přecházejí do nově navrženého interiéru, identického s liftbackem ŠKODA Superb benzín. Mezi ně patří především důraz na horizontální linie, díky kterým už tak velmi prostorný interiér navozuje ještě velkorysejší a vzdušnější dojem. Čisté tvary, vysoká kvalita zpracování a použití prvotřídních materiálů působí hodnotným dojmem.

Komfort a prostor v nové dimenzi

K nejsilnějším stránkám modelové řady ŠKODA Superb patří od samého začátku bohatá nabídka prostoru a vysoká úroveň komfortu. Nová generace vozu ŠKODA Superb bílá tyto tradiční přednosti dále rozvíjí a posouvá na novou úroveň.

skoda-superb-kombi (2)

Nabídka prostoru v novém modelu Škoda Superb Combi 2012 se díky tomu oproti předchozí generaci ještě zlepšila. Zásluhu na tom má především využití koncernové modulární platformy MQB, která umožnila prodloužení rozvoru, rozšíření rozchodu, a tím zlepšila využití prostoru interiéru. Chtěli by jste Škoda Superb automat nebo manuál?

Výsledkem je velkorysejší nabídka místa vpředu a vzadu. Řidič a spolujezdec mají nově o 39 mm větší šířku ve výšce loktů a více místa nad hlavou. Vskutku „královská“ je nabídka prostoru na zadních sedadlech. Prostor před koleny vzadu (157 mm) je téměř dvojnásobkem nejvyšší konkurenční hodnoty. Také prostor nad hlavou (vpředu 995 mm a vzadu 1001 mm) je výrazně větší než u kteréhokoli jiného modelu v tomto segmentu. Šířka ve výšce loktů na zadních sedadlech vzrostla o 70 mm. Nejlepší hodnotu v segmentu nabízí také zavazadlový prostor, který překvapí objemem 660 litrů, což je o 27 litrů více než u předchozí generace.

S řadou zcela nových řešení splňuje nová ŠKODA Superb Combi 2015 nejvyšší nároky na komfort cestování. Mezi komfortními prvky nového vozu ŠKODA Superb RS 2016 jednoznačně vyniká adaptivní podvozek Dynamic Chassis Control (DCC) včetně volby jízdního profilu Driving Mode Select. Přední světlomety jsou klasicky osazeny Xenony Škoda Superb. Nabídka zcela nových systémů klimatizace je završena novinkou v podobě třízónové automatické klimatizace Climatronic, která zajišťuje optimální teplotu a kvalitu vzduchu v celém interiéru. Zákazníci si mohou objednat elektricky ovládanou panoramatickou výklopnou a posuvnou střechu pro zvýšení komfortu a pohody na palubě vozu. Pro zimní období jsou k dispozici nezávislé topení, vyhřívaná sedadla vpředu i vzadu, čelní sklo vyhřívané průhlednou pokovenou fólií a vyhřívané trysky ostřikovačů. Škoda Superb dešťový senzor a světelný senzor zajišťuje automatické spínání stěračů a v závislosti na světelných podmínkách přepíná mezi světlem pro denní svícení a potkávacím světlem.

Vylepšení se dočkal i další praktický prvek výbavy v podobě deštníku v bočních dveřích. Namísto jednoho v levých zadních dveřích se nově deštník nachází v obou předních dveřích. Mimořádně komfortní jsou nové elektricky ovládané páté dveře, které lze doplnit o tzv. virtuální pedál. S ním lze zavazadlový prostor otevřít pohybem chodidla v oblasti pod zadním nárazníkem. Elektrické páté dveře a virtuální pedál jsou funkčně propojeny se systémem automatického zamykání a startování KESSY.

Mladoboleslavská novinka disponuje nejnovější generací systému Park Assist pro automatické parkování a vyjíždění. Poprvé je tento model vybaven také zadní parkovací kamerou (Rear View Camera). Klasickou manuální ruční brzdu nahrazuje standardně dodávaná elektrická parkovací brzda.

 

Pokud Vám chybí doma Váš Superb, mrkněte na rady a pořiďte si nějakého miláčka do své garáže.

Vybírat můžete podle roků výroby:

Škoda Superb 2011Škoda Superb 2013, Škoda Superb 2015, Škoda Super 2016Škoda Superb RS 2013 nebo Škoda Superb RS 2014.

Milovníci čtyřkolek vybírají svého čtyřkolého miláčka z modelů Škoda Superb 4×4 2014 či Škoda Superb 4×4 2015, nejlepší variantů však stále zůstává Škoda Superb 4×4 automat.

 

Vybírat ale můžete i podle Vámi požadovaného výkonu:

Škoda Superb 74 kw
Škoda Superb 85 kw
Škoda Superb 96 kw
Škoda Superb 103 kw
Škoda Superb 125 kw nebo Škoda Superb 125 kw 4×4
Škoda Superb 147 kw
Škoda Superb 191 kw
Škoda Superb 206 kw

Nejoblíbenějšími motorizacemi stále ale zůstávají zejména tyto:

Škoda Superb 1.9 tdi

Škoda Superb 1.8 tsi

Škoda Superb 1.6 tdi

Škoda Superb 2.0 tdi

Škoda Superb 3.6 v6

Škoda Superb 3.6 fsi

existuje ale i varianta Škoda Superb 3.6 lpg

 

Pro milovníky svižnější jízdy se výběr zužuje na:

Škoda Superb manual 2005, Škoda Superb manual 2013, Škoda Superb manual 2014

Pro milovníky sedanu je to na výběr:

Škoda Superb sedan 2010, Škoda Superb sedan 2014 nebo Škoda Superb sedan 2015.

 

A vy se přikláníte k čemu ?

Škoda Superb II nebo Škoda Superb III ?

 

U mě v garáži parkuje tenhle Superb 1.9 tdi 96 kw, přemýšlím ale o nahrazení tímto Škoda Superb 2 nebo Škoda Superb 3.