Proč si novou Fabii zamilujete?

Čer 13, 2016 Novinky, ŠKODA

Svět se změnil. Některé věci už nikdy nebudou jako dřív. Praktický příklad? Nejnovější generace mladoboleslavské „Fabky“ hovoří za vše. Pokud patříte do skupiny konzervativních jedinců a pobouřilo vás méně tradiční designové pojetí druhé generace, raději se na tu nejnovější ani nedívejte. Vy ostatní žasněte, neboť světlo světa spatřil dravec s liniemi ostrými jako břitva. Tohle se zkrátka Škodovce povedlo!

Transformace domácího mazlíčka

Když jsou malí, jsou roztomilí, ale když vyrostou… Však to znáte. Pravdou je, že když sjížděla z výrobní linky první generace s nadčasovými tvary, nikdo by nepomyslel na to, že se design bude ubírat úplně jiným směrem. V případě druhé generace se „to“ trochu zvrtlo a zákazníci automobil přijímali poněkud rozpačitě. Nová Škoda Fabia se rozhodla vsadit na dynamiku a dravost. Z vrkajícího holoubka se zrodil Fénix. Přinejmenším alespoň sokolík s pořádně nabroušeným zobákem.

superpromotor.eu_auto-poly_cz_01

Proporce se změnily

Metafor bylo dost. Potenciální zákazníci dychtivě lapají po faktických informacích. Co se týče prostoru, došlo k rozšíření vozu o celých 9 cm, snížení výšky o 3 cm a zkrácení délky o 8 mm. Rozvor náprav je delší o 5 mm (má 2470 mm). Škoda Fabia Combi pak oslňuje zavazadlovým prostorem s kapacitou 530 litrů. Nestačí vám to? Rozbijte prasátko a pořiďte si něco většího. Škoda Superb Combi nabízí 660 litrů.

superpromotor.eu_auto-poly_cz_02

Další skvělá lákadla

Na seznamu významných novinek najdete unikátní panoramatickou střechu, která se táhne přes celou délku až do prostoru zadních sedadel. V interiéru pak spoustu atraktivních prvků, které Fabia převzala z jiných vozů škodovácké flotily. No, a pokud si připlatíte, budete moct startovat bez klíče. V příplatkové výbavě totiž nechybí systém Kessy, které využívá Superb a některé Octavie. S bezpečným rozjížděním do kopce vám pomůže Hill holder control a kopec zábavy během cestování zajistí MirrorLink.

Zamilovali jste se? Po předváděcí jízdě jiskra stoprocentně přeskočí!