Spolehlivý a nenáročný Suzuki Jimny

Říj 01, 2015 SUZUKI, Značky

Předchůdce současného Suzuki Jimny, legendární Samurai, po dlouhá léta bezkonkurenčně dominoval v kategorii lehkých off-roadů. Doslova a do písmene byl nepřekonatelný v pracovním nasazení i v těch nejtěžších a nejtvrdších terénních podmínkách a přitom zůstal spolehlivý a vzácně nenáročný. Nový Suzuki Jimny je jeho více než důstojným nástupcem.

Nefalšovaný, výkonný off-road

V posledních letech se na silnicích objevuje čím dál více „takzvaných“ off-roadů. Některá auta se však jako terénní svým vzhledem pouze tváří. Ne tak Váš terénní Suzuki Jimny. Pokud potřebujete opravdu výkonný vůz, podívejte se na Suzuki Jimny odspodu a tak nejlépe odhalíte, v čem jsou jeho přednosti oproti konkurenci.

konstrukce-karoserie-jimny

Vysoce funkční interiér

Nový, vysoce funkční interiér nyní zcela odpovídá standardům kladeným na osobní automobily této třídy. Často využijete možnost sklopení dělených opěradel zadních sedadel, čímž zvětšíte zavazadlový prostor až na 816 litrů. Jimny nabízí ještě možnost vytvoření lůžkové úpravy sklopením předních opěradel. Přístrojová deska je navržena s důrazem na funkčnost, nechybí ani odkládací prostory před spolujezdcem, mezi sedadly, ve dveřích a v bočnicích vedle zadních sedadel.

Moderní řídicí systémy

Přestože si Suzuki Jimny zachovává veškeré atributy nezastavitelného off-roadu s poctivým mechanickým základem, nezapomíná držet krok s dobou. Uvnitř vozu se tak nově objevuje elektronický stabilizační systém ESC, monitorování tlaku v pneumatikách TPMS a nápověda řazení rychlostních stupňů pro maximálně úspornou jízdu.

 

Konstruován pro náročné expedice

Jimny je postaven na solidním základu a určen pro každodenní použití na silnici i v terénu. Tuhý žebřinový rám zajišťuje stabilitu jízdy a tlumí nárazy, což zlepšuje výkonnost celého automobilu. Speciální úchyty, spojující rám s karoserií, využívají materiály, které dále redukují vibrace a rázy od podvozku do kabiny.

Jimny je při off-roadu zkrátka sázkou na jistotu. Když k tomu ještě připočteme velkorysé nájezdové úhly vpředu i vzadu, stejně jako nadprůměrný přechodový úhel, není třeba mít z jízdy v náročném terénu sebemenší obavy.

Tříprvkové zavěšení náprav, vinuté pružiny a teleskopické tlumiče účinně přispívají ke komfortní jízdě na jakémkoli povrchu. Samozřejmostí je dvojice tuhých náprav, které jsou ustaveny panhardskými tyčemi. Do terénu se dobře hodí nejen pro robustnost, ale i pro značné propružení, čímž umožňují udržet kola v kontaktu s povrchem i ve velmi nerovném terénu a poskytují potřebnou trakci.

Klíčem k vynikající obratnosti Suzuki Jimny jsou především jeho kompaktní rozměry a velké nájezdové úhly. Jízdu neznámou divočinou, proplétání se městskou džunglí i parkování Vám zpříjemní poloměr otáčení pouhých 4,9 metrů. Model Suzuki Jimny je vybaven hydraulickým posilovačem řízení. Nízká hmotnost brání uvíznutí v bahně, malé rozměry umožňují zavítat na místa, která jsou velkým off-roadům zcela zapovězena.

polomer-otaceni-trasa-jimny