Voděodolné moto oblečení – jaké si vybrat?

Pro 23, 2017 Auto Moto, Novinky

S motorkami se na českých silnicích setkáte nejčastěji od května do pozdního září (záleží vždy na počasí). Právě zhruba od jara do začínajícího listopadu je motorkářská sezona, na kterou se mnoho majitelů motorek těšilo. Samozřejmě s první jarní vyjížďkou se pojí nejen kontrola stroje, jestli je vůbec jízdy schopný, ale taky se musí počítat s jarními deštíky, které jsou velice běžné a časté. Pokud se chystáte vyjet si na motorce, ať už rosničky v televizích hlásí cokoliv, je třeba si pořídit voděodolné oblečení na motorku, abyste z první jarní jízdy nepřijeli s rýmou a se zápalem plic.

man-1418945_640Oblečení na motorku by mělo být obecně kvalitní. Nejčastěji se kupuje textilní oblečení, a to jen z toho důvodu, že je zkrátka levnější. Je však třeba mít na paměti, že levné není dobré. Kožené oblečení je pevnější a vydrží vám mnohem déle, navíc si nemusíte nutně kupovat voděodolné oblečení, protože kůží voda jen tak nepromokne.

Pokud vlastníte textilní, na jaro se určitě budete ohlížet po nějakém tom voděodolném oblečení. Přinášíme vám seznam věcí, co je třeba mít na paměti.

Nikdy neseženete stoprocentně voděodolné oblečení na motorku

To nejdůležitější, co byste měli mít na paměti, je to, že nikdy neseženete oblečení, které by bylo stoprocentně nepromokavé. Nepromokavé jsou kabáty a kalhoty na ryby, ale z takového materiálu se oblečení na motorku zkrátka nevyrábí.

Jaké oblečení si tedy koupit?

Pokud hledáte nepromokavé oblečení, které je alespoň částečně odolné, měli byste si koupit oblečení na motorku s membránou. Jedná se o oblečení, které je obohaceno o membránu, která funguje tak, že odráží kapky deště.
Membrána může být různý, může fungovat na mnoho různých způsobů. Některé fungují jako štít, jiné čerpají z vlhkosti oblečení. Nejčastěji se setkáme s membránami eVent, GoreTex nebo s Dryway či s Dryway+.