Vybíráme skútr – na co se zaměřit?

Dub 25, 2016 Novinky

Důvodů, proč si pořídit skútr, je víc než dost. Pořizovací cena je výrazně nižší než u auta. Nerozhodí ho žádná dopravní zácpa a spotřeba je tak nízká, že mu v tomto směru konkuruje snad jen sekačka na trávu.

No a díky legislativním změnám dnes může na skútru jezdit každý, kdo vlastní řidičský průkaz pro skupinu B. Nezbývá, než si vybrat ten správný model a vyrazit vstříc do víru města… Pokud se chystáte na pořízení svého prvního jednostopého vozidla s obsahem 125 ccm, budou se vám hodit následující tipy.

Ideální skútr pro začátečníka
Pokud jste nikdy skútr 125 neřídili a máte obavy, že budete za řídítky čelit stresu, zaměřte se při výběru na lehké kompaktní skútry. Jsou snadno ovladatelné, cenově dostupné a navrch vypadají skvěle. Hmotnost těchto strojů je nižší a rozměry menší, takže se rychle naučíte obratně kličkovat v hustém městském provozu.superpromotor.eu_kentoya_cz_01 Skútr Kentoya Moto FEVER 125 4T

Jak vypadá skútr pro ženu?
Ženy mají trochu jiná kritéria než muži. Vyžadují pohodlí, praktičnost a značnou míru elegance. Řidička by měla mít na skútru dobrý přehled nad aktuální situací, což hravě vyřeší skútr na vysokých kolech. Dámy si potrpí na retrodesign a milují skútry s odkazem na původní italský design. Takové stroje vyrábí známá značka Kentoya, která snoubí jedinečný retro styl s moderní technikou.

superpromotor.eu_kentoya_cz_02Skútr Kentoya Moto MIU 125 4T

Skútr, se kterým můžete i mimo město
Kvalitní skútry nabízí velmi dobré svezení i za hranicemi města. S trochou odvahy urazíte větší vzdálenost na jakémkoliv stroji, nicméně některé modely jsou přeci jen stavěné pro cestování i ve vyšších rychlostech a navíc jsou stabilnější. Vhod vám přijde také komfortní sedadlo a dostatek prostoru pro uskladnění důležitých věcí. Nevýhodou větších skútrů je horší ovladatelnost oproti kompaktnějším verzím.

superpromotor.eu_kentoya_cz_03
Skútr Kentoya MOTO HAMMER II 125 4T

Tip na závěr: Kvalitní skútry a elektrická kola najdete pod známou značkou Kentoya. Kvalitní provedení, nízké ceny a možnost výhodného nákupu na splátky jsou pádné argumenty, proč si pořídit skútr právě od tohoto výrobce.